شرکت هواپیمایی پگاسوس

۱۳۹۷ ۲۴ مهر

این ایرلاین یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی ترکیه بوده و از محبوب ترین و ارزان ترین شرکت های هواپیمایی این کشور بشمار می آید.

پگاسوس ایرلاین که نام آن به معنی اسب بالدار و وفادار بوده و کلمه ای یونانی است، به مقاصد گوناگونی در کشور ترکیه و سایر نقاط جهان پرواز انجام داده و به دلیل برخورداری از نرخ پایین، از مخاطبان بالایی برخوردار است.

دو شرکت سیلک ایر و نت ایر که دو شریک تجاری هم بودند، در سال ۱۹۸۹ تصمیم گرفتند که با همکاری شرکت ایرلینگاس که شرکتی با فعالیت در زمینه ارائه ی پروازهای چارتر هم بود، شرکت خدمات هوایی و خدماتی پگاسوس ایرلاینز را تاسیس کنند.

اولین پروازی که شرکت پگاسوس ایرلاینز انجام داد، در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۱۹۹۰ با دو فروند هواپیمای بوئینگ ۴۰۰-۷۳۷ انجام شد.

این شرکت در سال ۱۹۹۴ کلیه سهام خودش را به یک شرکت ترکیه ای فروخت و این شرکت کاملا دارای تابعیتی ترکیه ای شد. در تمام این مدت هواپیمایی پگاسوس در حال گسترش خود بوده است.

در سال ۲۰۰۵ این شرکت پس از انتصاب علی سابانجی به مدیریت خود، سیاست کاریش را از ارائه صرف هواپیمای چارتر به یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت تغییر داد و از این رو محبوبیتش در بین ایرلاین های ترکیه ای بالاتر رفت.

همچنین مدت زمان زیادی نگذشت که تعداد مسافرین این شرکت آن قدر بالا رفت که این شرکت هواپیماها و جت های مسافربری خود را افزایش داد و طی مدت کمی، تبدیل به دومین شرکت هواپیمایی محبوب و معروف ترکیه شد.

یکی دیگر از افتخارات این شرکت هواپیمایی این است که، به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ترکیه ای که هواپیمای ایرباس نئو۳۲۰ را خریداری کرده است، شناخته می شود.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.