ثروتمندترین کشورهای جهان

۱۳۹۷ ۲۴ مهر

 

هنگ کنگ

از آخر به اول شروع می کنیم. دهمین کشور در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان هنگ کنگ است. هنگ کنگ به دلایل زیادی شهرت پیدا کرده است و یکی از آن ها سهولت تجارت و سرمایه گذاری در این کشور جنوب شرق آسیایی است. این کشور توانسته خود را به عنوان یکی از قطب های تجارت در منطقه شرق آسیا به دنیا بشناساند و شرکت های زیادی در این کشور دفتر و شعبه افتتاح کرده اند. سیاست های آسان گیر و قوانین مالیاتی راحت و سهل گیرانه از جمله عواملی هستند که سرمایه گذاران را به این کشور آسیایی جذب کرده اند و در نتیجه، هنگ کنگ را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده اند. بر طبق داده ها و آمار منتشر شده توسط صندوق بین المللی پول، هنگ کنگ در رتبه دهم ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ قرار می گیرد.

 

 

امارات متحده عربی

نهمین رتبه در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان به کشور امارات متحده عربی تعلق پیدا می کند. امارات از ۷ امارت تشکیل شده که بدون شک دبی مشهورترین و پرطرفدارترین آن هاست. دبی، شارجه و سایر شهرها و امارت های این کشور سالیانه میلیون ها گردشگر و همین طور سرمایه های خارجی زیادی را جذب می کنند و به این ترتیب این کشور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده اند. جالب است بدانید که امارات متحده عربی هنوز هم توسط خاندان سلطنتی اداره می شود و این خانواده اهتمام و تمرکز زیادی روی توسعه و بهبود اقتصاد این کشور دارند.

 

 ایرلند 

برای مدتی کوتاه از منطقه خاورمیانه و آسیا خارج می شویم و به غرب اروپا می رویم تا هفتمین کشور ثروتمند جهان را به شما معرفی کنیم. ایرلند یکی از اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) است و در چند دهه اخیر با سرمایه گذاری های صحیح و جهت دار توانسته اقتصادش را به میزان قابل توجهی رشد بدهد و خود را در بین ثروتمندترین کشورهای جهان قرار بدهد. این رشد اقتصادی به ایرلند کمک کرد تا بتواند با اشتغال زایی نرخ بیکاری را در این کشور کاهش بدهد و همین طور میانگین درآمد سالیانه شهروندانش را افزایش بدهد. به این ترتیب، در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ کشور ایرلند در رتبه هفتم قرار می گیرد. سرانه تولید ناخالص داخلی ایرلند حدود ۷۲٫۶۳۰ دلار برآورد شده است.

 

 نروژ

کشور نروژ را شاید بیشتر به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان می شناسیم. این کشور از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردار است و سطح رفاه و سلامت روان شهروندانش در بالاترین سطح قرار دارد. گویا این عناوین برای برتری نروژ کافی نبوده و این کشور در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ هم خود را جای داده است. بر اساس آمار منتشر شده در مورد تولید ناخالص داخلی، کشور نروژ توانسته رتبه ششم در لیست کشورهای مرفه جهان را به خود اختصاص بدهد. اقتصاد نروژ عمدتا بر تولید و صادرات نفت و همین طور صادرات و واردات کالاها قرار گرفته است. سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP per Capita) به ازای هر شهروند نروژی حدود ۷۴٫۸۸۲ دلار است.

 

 
 

 

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.