تفریحات در آنکارا

۱۳۹۷ ۲۶ مهر

شهر بازی بزرگ آنکارا

از دیگر تفریحات در آنکارا رفتن به شهربازی بزرگی است که در این شهر وجود دارد. مکانی بسیار هیجان انگیز یک گزینه ی بسیار عالی برای کسانی است که می خواهند یک شب عالی را در کنار دوستان و خانواده ی خودشان بگذرانند. شهربازی بزرگ آنکارا مساحتی برابر ۱۲۰۰۰۰۰ مترمربع دارد که تنها ۱۰۰۰۰۰ مترمربع از آن توسط اسباب بازی های مختلف اشغال شده است. درون این پارک حدود ۱۲۱۷ اسباب بازی بزرگ و کوچک قرار گرفته است. البته برای استفاده چهارفصل از این پارک ، برخی از اسباب بازی ها در زیر ۱۰ چادری که برای این اسباب بازی ها در نظر گرفته شده، قرار دارند. بزودی بزرگترین باغ وحش خاورمیانه در آنکارا پارک افتتاح خواهد شد که مجهز به بیمارستان حیوانات هم می باشد. در شهربازی بزرگ آنکارا ترن هوایی به طول ۸۷۰ متر و ارتفاع ۳۵ متر وجود دارد که یکی از مهیج ترین ترن های هوایی دنیاست. همچنین چرخ فلک آن یکی از بزرگترین چرخ فلک های دنیاست . مجسمه های بکار برده شده در این پارک بسیار زیبا و عظیم الجثه هستند. مجسمه غول پیکر دایناسور آنکا پارک آنکارا، با ۷۰ متر ارتفاع در کتاب گینس (رکوردهای جهانی) ثبت شده است.

 

پارک سنسلیک در آنکارا

یکی دیگر از تفریحات در آنکارا که می توانید انجام دهید، رفتن به پارک سنسلیک است که از جاذبه های بسیار جذاب این شهر به شمار می رود. این پارک در بین ایستگاه قطار و ساختمان اپرا آنکارا قرار دارد و دارای امکانات متنوعی همچون یک استخر بزرگ است که همراه با قایق های پارویی، رستوران،  چایخانه و غذاخوری ها می باشد. به طور کلی می توانید اوغات بسیار خوب و پر انرژی را در پارک سنسلیک در آنکارا داشته باشید. بهترین زمان برای سفر به آنکار ماه اردیبهشت است که تا اوایل فصل پاییز ادامه خواهد داشت.

پارک جنگلی آتاتورک آنکارا

از دیگر تفریحات در آنکارا که بسیار هیجان انگیز و ماجراجویانه می تواند باشد رفتن به پارک جنگلی آتاتورک در آنکارا است. این پارک در مجاورت باغ وحش آنکارا قرار گرفته و به دلیل نزدیکی که به شهر دارد یکی از اصلی ترین مراکز تفریحی در آنکار به شمار می رود. در این مکان محل هایی برای پیک نیک، درست کردن آتش، خوردن چای و … وجود دارد و بعلاوه چایخانه و فروشگاه نیز دایر می باشد. به مظور دسترسی به این پارک می توانید با قطار شهری و اتوبوس به راحتی به این مکان دلنشین می توانید دسترسی داشته باشید.

 

 
 
 
 
 
 
 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.