زیباترین شیشه کاری های جهان

۱۳۹۷ ۱۹ آذر

 

کلیسای سنتورایو دوم بوسکو، برزیل 

دیوارهای کلیسای دوم بوسکو برزیل دارای یکی از خارق العاده ترین جلوه ها از زیباترین شیشه کاری های جهان را دارد. در بنای این کلیسا از زمین تا سقف با شیشه‌ های به رنگ آبی و بنفش، شیشه‌ کاری انجام شده است. البته این شیشه کاری ادامه پیدا کرده و بالاتر هم رفته است زیرا، در این کلیسا لوستری شیشه ‌ای و بسیار بزرگ برای درخشش بیشتر کلیسا در وسط سالن از سقف آویزان شده است.

 

 

گران هتل مکزیکو سیتی، مکزیک

گران هتل مکزیکو سیتی در کشور مکزیک. مسافران گران هتل مکزیکو سیتی از نزدیک شاهد یکی از ۴ شاهکار شیشه‌ کاری جهان به سبک تیفانی (Tiffany stained glass) در این هتل هستند. این سبک شیشه ‌کاری در واقع سبک جدیدی است که ریشه در سال‌ های ۱۸۹۹ میلادی دارد .

 

 

 

مسجد نصیرالملک، ایران

این بنا در قرن ۱۸۰۰ میلادی ساخته شده است. اکثر گردشگران خارجی که به کشورمان می آیند، حتما به مسجد شیخ لطف الهه نیز سری می زنند. تجربه ی اغلب آنان از ایستادن در جلوی این پنجره‌ های رنگی این گونه است که گویی در درون یک کالیودسکوپ (kaleidoscope) که وسیله‌ ای است دایره‌ ای که از آینه‌ ها و اشیای رنگی و نامتصل هم ‌چون تیله، مهره، خرده ‌شیشه و تکه های کاغذ که بازتاب نور به آن ‌ها الگوهای رنگارنگی را پدید می‌آورد، ایستاده‌ اند.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.