ساختمان های نمادین دبی

۱۳۹۷ ۱۹ آذر

برج خلیفه

برج خلیفه یکی از سازه های فوق مدرن دبی است که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده و با ۸۲۹ متر ارتفاع بلندترین و مرتفع ترین سازه در جهان محسوب می شود! برج خلیفه درست در مرکز شهر دبی قرار گرفته و با ساختمان های مهمی مثل مرکز خرید دبی مال، فواره دبی و ساختمان تازه تاسیس اپرای دبی احاطه شده است. این سازه مدرن و باشکوه توسط آدرین اسمیت طراحی شده و شامل یک بخش مسکونی، رستوران ها و کافه ها و هتل آرمانی است.

 

 

 برج العرب

این برج باشکوه در سال ۱۹۹۹ ساخته شده و شبیه به بادبان کشتی طراحی و ساخته شده است و در واقع یک هتل است که با ۳۲۱ متر در کنار ساحل دبی قرار گرفته است. برج العرب سومین هتل مرتفع و بلندمرتبه در جهان است و روی جزیره ای مصنوعی و در فاصله ۲۸۰ متری از ساحل جمیرا بیچ ساخته شده است. هتل برج العرب دارای ۲۸ طبقه دوبلکس، رستوران ها و گزینه های غذاخوری، هلیپاد یا محل فرود هلیکوپتر اختصاصی در ارتفاع ۲۱۰ متری و یک بار ساحلی اختصاصی است.

 

 

 

هتل جمیرا بیچ

یکی دیگر از ساختمان های نمادین دبی در حقیقت یک دبی لوکس و ۵ ستاره است. این هتل یا سازه موجی شکلش در سال ۱۹۹۷ و در کنار ساحل جمیرا و نزدیکی برج العرب افتتاح شده است. هتل جمیرا بیچ یکی از لوکس ترین هتل های دبی است و برای اقامت خانواده ها بسیار ایده آل است. پارک آبی مشهور وایلد وادی که یکی از تفریحگاه های معروف دبی است هم در این هتل قرار گرفته است و به همین دلیل برای اقامت خانواده ها بسیار مناسب است.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.