سوغاتی های مسکو

۱۳۹۷ ۱۹ آذر

عروسک های ماتریوشکا 

یکی از معروف ترین و بهترین سوغاتی های مسکو و به طور کل روسیه عروسک هایی کوچک به نام ماتریوشکاست. این عروسک ها در واقع مجموعه ای از عروسک های چوبی است که به ترتیب اندازه ساخته شده اند و داخل همدیگر قرار می گیرند. به این ترتیب تمام عروسک ها به ترتیب می توانند داخل همدیگر پنهان شوند و در آخر تنها بزرگ ترین عروسک ماتریوشکا دیده می شود. تعداد این عروسک ها از ۳ تا ۱۰ عدد متغیر است اما در برخی مناطق تا ۵۰ تا و حتی بیشتر هم دیده می شود.

 

 

کهربا

جالب است بدانید که کشور روسیه یکی از بزرگ ترین و غنی ترین معادن کهربا در دنیا را دارد و به همین دلیل جواهراتی که با استفاده از سنگ زیبا و ارزشمند کهربا تهیه شده اند بهترین سوغاتی های مسکو محسوب می شوند. همان طور که می دانید کهربا در واقع صمغ درخت است که در طول میلیون ها سال فسیل شده و به شکل سنگی شفاف و خوشرنگ در آمده است. شاید باورتان نشود اما ۹۰% سنگ کهربای جهان از منطقه کالینگراد در غرب روسیه استخراج می شود.

 

 

شال پاولووا پوساد

شهر پاولوفسکی پوساد نام شهری کوچک در نزدیکی مسکو است که به خاطر کارخانه های شال و روسری اش شهرت زیادی پیدا کرده است. این کارخانه از اواخر قرن ۱۸ در این شهر فعال بوده است، اما شال هایش همچنان پرطرفدار است و مشتریان زیادی در سرتاسر دنیا دارد. شال سنتی روسی که درواقع روسری های سه گوش بزرگ با طرح گل های رنگارنگ روی آن است یکی از پوشش های سنتی و محلی مردم روسیه محسوب می شود. اگرچه این مدل شال پوششی قدیمی به حساب می آید، اما صنعت فشن و مد آن را دوباره باب کرده و بسیاری از زنان روسی در فصل زمستان این شال های گرم و زیبا را می پوشند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.