مسترکارت

۱۳۹۷ ۱۹ آذر

مسترکارت چه کاربردی داره؟

کاربرد مسترکارت در سفرهای خارجی کاملا مشخص هست و همون طور که در داخل کشور همیشه از کارت های بانکی برای خرید استفاده می کنیم، در سفرهای خارجی هم برای خرید و پرداخت هزینه ها یا باید پول نقد پرداخت کنیم که از نظر امنیتی اصلا کار درستی نیست، یا باید با کارت های بانکی پرداخت کنیم. علاوه بر سفر، ما در بسیاری از مواقع حتی در داخل کشور هم نیاز به مسترکارت یا ویزا کارت داریم. برای مثال اگه دانشجو باشین و بخواین مقالات علمی تون رو در ژورنال های معتبر به چاپ برسونین، قطعا به مسترکارت نیاز دارین تا هزینه رو پرداخت کنین. خرید های اینترنتی از سایت های خارجی یکی از مهم ترین مواردی هست که در نقش مسترکارت رو در زندگی امروز پر رنگ میکنه.

 

نکات مهم در تهیه مسترکارت

مسترکارت مزایای زیادی داره اما هیچ وقت بدون شناخت و عدم اطلاع از شرایط اون نسبت به تهیه ش اقدام نکنین. مهم ترین نکات در تهیه ی مسترکارت عبارتند از:

* مسترکارت رو از شرکت های معتبر دریافت کنین. با جستجو در اینترنت و بررسی سابقه ی شرکت های صدور مستر کارت، انتخاب درستی داشته باشین.

* مسترکارت مانند هر کارت بانکی دیگه دارای تاریخ انقضا هست و قبل از اتمام تاریخ در صورت نیاز کارت رو تمدید و در غیر این صورت، موجودی اون رو به کارت های دیگه انتقال بدین

* موجودی مسترکارت مجازی بعد از اتمام تاریخ انقضا، قابل انتقال نیست. حواستون به تاریخ ها باشه و با مراجعه به شرکت های صادرکننده ی مسترکارت،  یا پول رو به کارت دیگه انتقال بدین یا تمدید کنین.

* در خریدهای اینترنتی که آدرستون رو باید وارد کنین، حواستون باشه که ایران تحریم هست و نباید آدرس واقعی رو بنویسین. علاوه براین، به هیچ عنوان با آی پی ایران خرید اینترنتی از سایت های خارجی انجام ندین چون به اطلاعات مسترکارت توجه نمیشه و درخواستتون به طور کامل رد میشه.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.